winnica

Winnica Sienkiewicz

Tworzymy z pasją prawdziwe wino o niezapomnianym aromacie i smaku w pięknym miejscu. Zapraszamy na wspólne degustacje, zwiedzanie, opowieści o winie i winorośli oraz kemping.

napisz do nas!
kilka słów
O winnicy

Winnica Sienkiewicz położona jest w otulinie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego niedaleko pięknego Pałacu Zamoyskich w Kozłówce w granicach regionu Małopolskiego Przełomu Wisły. Terroir, na którym uprawiane są winne krzewy tworzą gleby ilaste i żwirowe, co pozwala na uzyskanie aromatycznych i mineralnych win.

Nasze terroire to nie tylko gleba, to nasza rodzina i znajomi, którzy pomagają nam w winnicy, to magia miejsca urządzonego w południowym stylu, to naturalnie tworzone wina, w które wkłada się najlepszy owoc i mnóstwo serca.

Naszą misją jest tworzenie jak najbardziej ekologicznych i aromatycznych win klasy premium. Ich atutem jest naturalność i różnorodność, w zależności od rocznika, warunków uprawy winorośli oraz sposobu winifikacji.

Uprawa winorośli i tworzenie wina nastawione są przede wszystkim na jakość oraz minimalizm w stosowaniu środków chemicznych. W winnicy nie stosujemy rakotwórczego glifosatu oraz innych szkodliwych herbicydów. Większość prac wykonywanych jest ręcznie z pomocą rodziny i znajomych.

 

nasza
Oferta
zakup wina
zwiedzanie winnicy
degustacje
prosimy o telefon przed przyjazdem!
Lorem

rocznik: 2022
szczep: lorem
kategoria: lorem
rodzaj wina: lorem

Szukasz noclegu?

Sprawdź proponowane przez nas gospodarstwa agroturystyczne, które znajdują się nieopodal winnicy.

Agroturystyka Rządcówka

“Rządcówka” sąsiaduje ze słynnym zespołem pałacowo-parkowym Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, dawną siedzibą rodu Zamoyskich. Wybudowana w połowie XVIII wieku, adaptowana dla potrzeb agroturystycznych w roku 2000.

przejdź na stronę agroturystyki
Kontakt

Zapraszamy do naszej winiarni od poniedziałku do niedzieli.

Samoklęski 1
21-132 Kamionka

602433676