kilka słów
O winnicy

Winiarskie tradycje rodziny Giermasińskich sięgają początków XX wieku, kiedy to w 1929 roku nasz dziadek Stanisław Giermasiński zdobywał wiedzę oraz doświadczenie pracując w Wytwórni Win. Nasza winnica to kontynuacja wieloletnich rodzinnych pasji.

Winnica Giermasińskich znajduje się w samym sercu Kazimierza Dolnego, na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Położona jest na szczycie Kwaskowej Góry w otoczeniu starego sadu oraz lasów, a prowadzi do niej piękny, choć nieco zapomniany wąwóz. Lekko pochyły teren sprawia, że krzewy winorośli są idealnie nasłonecznione, a lessowa gleba dobrze utrzymuje wilgoć nawet w bardzo gorące lato.

nasza
Oferta
zakup wina
zwiedzanie winnicy
degustacje
prosimy o telefon przed przyjazdem!
Blanc

rocznik: 2022
szczep: Seyval Blanc, Bianca
kategoria: wytrawne
rodzaj wina: białe

Wytrawne, dobrze zbudowane wino gronowe o zapachu świeżych cytrusów, jabłka, brzoskwini oraz melona z dominującą nutą kwiatową. W smaku wyczuwalne aromaty cytrusów, jabłka, gruszki i moreli. Wyśmienite jako aperitif. Doskonale pasuje do sałat, lekkich dań z ryb oraz białych mięs.

Luna

rocznik: 2022
szczep: Riesling, St Pepin, La Crescent
kategoria: półwytrawne
rodzaj wina: białe

Wyśmienicie zbalansowane delikatne półwytrawne wino gronowe z dominującym aromatem kwiatowym, moreli oraz cytrusów. W smaku bardzo złożone, o wyraźnym orzeźwiającym aromacie cytrusów i charakterystycznej mineralności. Doskonałe jako aperitif. Świetnie komponuje się z serami oraz potrawami na bazie ryb.

Sol

rocznik: 2022
szczep: Solaris, Hibernal
kategoria: półwytrawne
rodzaj wina: białe

Wyjątkowe półwytrawne wino gronowe zawdzięczające swój aromat owoców tropikalnych odmianie Solaris. Charakteryzuje się delikatną mineralnością pochodzącą z odmiany Hibernal. Doskonałe jako dodatek do intensywnych potraw oraz owoców morza.

Terra Barrique

rocznik: 2022
szczep: Maréchal Foch, Léon Millot
kategoria: wytrawne
rodzaj wina: czerwone

Łagodne, czerwone wytrawne wino gronowe o lekkim zapachu owoców leśnych i dominującą dębową nutą. Swoją delikatność zawdzięcza leżakowaniu w dębowych beczkach przez 12 miesięcy. W smaku bardzo charakterystyczny aromat czereśni. Idealnie sprawdza się z wołowiną oraz twardymi serami i czekoladą.

Szukasz noclegu?

Sprawdź proponowane przez nas gospodarstwa agroturystyczne, które znajdują się nieopodal winnicy.

Agroturystyka Góry i Doliny

Góry i Doliny to obiekt znajdujący się 1 km od Rynku przy ul. Góry położony w pięknej okolicy wąwozu Norowy Dół.

przejdź na stronę agroturystyki
Agroturystyka Za Gościńcem

Za Gościńcem to urokliwy, nowy pensjonat położony w spokojnej okolicy, z dala od zgiełku centrum Kazimierza Dolnego.

przejdź na stronę agroturystyki
Agroturystyka Zagrodowa Osada

Zagrodowa Osada to 3 hektarowe gospodarstwo, z niewielkim dworkiem, stajnią, stuletnią stodołą i budynkami gospodarczymi, ogrodzone i otoczone młodym lasem i łąką.

przejdź na stronę agroturystyki
Kontakt

Sprzedaż wina – codziennie przez cały rok.
Zwiedzanie winnicy – sobota/niedziela od początku maja do końca września (konieczna wcześniejsza rezerwacja).

ul. Nadrzeczna 21A
24-120 Kazimierz Dolny

(+48) 722 300 734