winnica

Mickiewicz Winnica Rodzinna

Mickiewicz Winnica Rodzinna to pionierska winnica regionu powstała w 2004 roku.

napisz do nas!
kilka słów
O winnicy

Położona jest w dwu lokalizacjach; w Opolu Lubelskim gdzie przy niewielkiej kilkuarowej winnicy znajduje się winiarnia, salka degustacyjna i altana oraz w malowniczych Bliskowicach. W tej drugiej lokalizacji, na zachodnim stoku na obszarze 3 hektarów rośnie 15 tysięcy krzewów.

Naszym wyróżnikiem jest gleba; alkaliczna, kamienista rędzina, która nagrzewa się od słońca i tworzy swoisty, bardzo ciepły mikroklimat. W takich warunkach nasze krzewy rodzą dojrzałe, esencjonalne i smakowite owoce a wino z nich tworzone zachwyca aromatem i smakiem.

nasza
Oferta
zakup wina
zwiedzanie winnicy
degustacje
prosimy o telefon przed przyjazdem!
Johanniter Koneser

rocznik:
szczep: Johanniter
kategoria: wytrawne
rodzaj wina: białe

Białe wytrawne wino z odmiany Johanniter. Pachnące jabłkiem i skórką cytrusową. Bardzo rześkie, krystaliczne i lekkie na podniebieniu. Doskonały aperitif, partner dla owoców morza i ryb.

Souvignier Gris

rocznik:
szczep: Souvignier Gris
kategoria: wytrawne
rodzaj wina: białe

Białe wytrawne wino stworzone ze szczepu Souvignier Gris. Ukazuje aromaty gruszki, melona, pomelo. Owocowe na podniebieniu. Treściwe wino o pełnym ciele i mineralnym charakterze. Sprawdzi się w towarzystwie białych mięs, tłustych ryb.

Cortez

rocznik: 
szczep: Cabernet Cortis
kategoria: wytrawne
rodzaj wina: czerwone

Czerwone wytrawne wino ze szczepu Cabernet Cortis. Dojrzewało w dębowych barrique przez okres dziesięciu miesięcy. Pachnące czarną porzeczką, papryczką. Na podniebieniu wyraziste, zbudowane i taniczne. Świetnie sprawdzi się w połączeniu z grillowanymi mięsami, wędlinami, twardymi serami dojrzewającymi.

Solero

rocznik: 
szczep: Muscaris, Hibernal
kategoria: półsłodkie
rodzaj wina: białe

Białe półsłodkie wino, połączenie odmian Muscaris i Hibernal. Pachnie intensywnie ananasem, papają i kwiatem pomarańczy. Na podniebieniu lekkie, owocowe, doskonale zbalansowane rześką kwasowością. Perfekcyjnie połączy się z owocowymi deserami, bezą, serami pleśniowymi.

Pikador

rocznik:
szczep: Zweigelt
kategoria: wytrawne
rodzaj wina: czerwone

Czerwone wino wytrawne ze szczepu Zweigelt. Świeże, utrzymane w leśnych aromatach, jeżyna, tarnina i wiśnia. Ma lekko pikantny podkład i średnie taniny. W ustach sporo lekkiego, gładkiego owocu i lekka dymność. Dobre do mięs, pieczonych i grillowanych.

Riesling

rocznik:
szczep: Riesling
kategoria: wytrawne
rodzaj wina: białe

Białe wytrawne wino powstałe ze szlachetnej odmiany Riesling. Charakterystyczne dla szczepu owocowe aromaty jabłka, gruszki, białych kwiatów, miodu i wosku. Owocowe, zdecydowanie odświeżające, z nieznacznym akcentem cukru resztkowego na podniebieniu.

Johanniter

rocznik:
szczep: Johanniter
kategoria: półwytrawne
rodzaj wina: białe

Białe półwytrawne wydanie odmiany Johanniter. Pachnące czysto – melonem i gruszką. Pomimo wyrazistej słodyczy, na podniebieniu doskonale zbalansowane świdrującą kwasowością. Jego charakter, pozwala łączyć go z kuchnią azjatycką, sushi, potrawami o pikantnym charakterze.

Solaris

rocznik:
szczep: Solaris
kategoria: półwytrawne
rodzaj wina: białe

Białe półwytrawne wino ze szczepu Solaris. Szalenie aromatyczne. Wyczujemy brzoskwinie, ananasa i mango. Na podniebieniu pełne owocu, subtelne, z nieznaczną-ciekawą goryczką w końcówce. Lubi połączenia z lekkimi sałatami, owocami i kuchnią orientalną.

Szukasz noclegu?

Sprawdź proponowane przez nas gospodarstwa agroturystyczne, które znajdują się nieopodal winnicy.

Agroturystyka Zagrodowa Osada

Zagrodowa Osada to 3 hektarowe gospodarstwo, z niewielkim dworkiem, stajnią, stuletnią stodołą i budynkami gospodarczymi, ogrodzone i otoczone młodym lasem i łąką.

przejdź na stronę agroturystyki
Gospodarstwo Agroturystyczne u Michasi

Gospodarstwo oferuje odpoczynek, w położonej pośród lasów i jezior, niewielkiej miejscowości Pomorze, w dolinie rzeki Chodelki.

przejdź na stronę agroturystyki
Agroturystyka Pod Lasem
przejdź na stronę agroturystyki
Kontakt

Winiarnia otwarta jest codziennie w sezonie /kwiecień-październik/ w godz. 9.00 – 19.00.

ul. Zagrody 86
24-300 Opole Lubelskie

605831255
785385151